Zobacz więcej Zobacz więcej
Od 1994r. działa 35-osobowy chór parafialny BEL CANTO-jest to chór mieszany, który zrzesza młodzież gimnazjalną ...
Przedwojenny monument stoi na jednym z malowniczych wzgórz otaczających Małą, wieś w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Wizyta u ks. Jacka Piroga w Sękowej6 stycznia 2018 roku w dzień Święta Trzech Króli członkowie chóru "Bell Canto" wraz z panem dyrygentem złożyli wizytę byłemu księdzu proboszczowi parafii w Małej - księdzu Jackowi Pirogowi, który obecnie jest proboszczem parafii Sękowa k. Gorlic. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. o godz. 11.00. Chór swoim śpiewem upiększył tą uroczystość. W repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki. Po Mszy Św. odbył się krótki koncert chóru wysłuchany przez parafian z Sękowej. 

Kolejnym punktem wizyty był poczęstunek przygotowany przez panią gospodynię plebanii w Sękowej. Po wspólnej rozmowie i kolędowaniu przyszedł czas na zwiedzanie okolicy. Członkowie chóru wraz z księdzem Jackiem Pirogiem zwiedzili zabytkową cerkiew grekokatolicką pw. Opieki Bogarodzicy w Owczarach oraz Kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba Apostołów w Sękowej ( obiekt ten wpisany jest na listę UNESCO). Dzięki spotkaniu z panią przewodnik chórzyści mogli poznać inne zwyczaje i obrządki, które są kultywowane przez okoliczną ludność. 

W imieniu wszystkich członków chóru oraz pana dyrygenta Stanisława Strzałki chcemy serdecznie podziękować księdzu kanonikowi Jackowi Pirogowi za gościnność i miłe przyjęcie swoich byłych parafian!

 

« powrót

Napisz do nas
Kontakt: Zespół Szkół w Małej - tel/fax (017) 2213397 e-mail: zsmala@vp.pl
Copyright © 2020 miejscowosc-mala.pl wizyt: 336104 online: 4 Realizacja: Intellect.pl