Zobacz więcej Zobacz więcej
Od 1994r. działa 35-osobowy chór parafialny BEL CANTO-jest to chór mieszany, który zrzesza młodzież gimnazjalną ...
Przedwojenny monument stoi na jednym z malowniczych wzgórz otaczających Małą, wieś w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Koncert patriotyczny pt.13 maja 2018 r. w Domu Kultury w Niedźwiadzie odbył się Koncert Patriotyczny pt. " Razem rozśpiewamy Polskę" zorganizowany przez chór Bell Canto z Małej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka. Uroczystość ta została zorganizowana w ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Telewizja Miejska Ropczyce objęła koncert patronatem medialnym.
Program uroczystości przygotowali: dyrygent chóru - Pan Stanisław Strzałka, Joanna Kędzior oraz Jolanta Wodzisz. W organizację wydarzenia zaangażowali się również pozostali chórzyści.
Główną częścią programu był koncert chóru Bell Canto. Swoje umiejętności wokalne mieli okazję pokazać soliści z chóru m.in. Edyta Lepak, Paweł Krysa, Mariola Dubiel, Adrianna Lisak, Kamil Andreasik. Śpiew solistów, jak również całego chóru, porwał serca widowni, a każde wykonanie było nagradzane gromkim aplauzem. Na scenie wystąpili także zaproszeni goście, m. in. Chór Gloria z Brzezin, Zespół Niedźwiedzanie, Zespół wokalno- instrumentalny działający przy Domu Kultury w Niedźwiadzie, Kapela ze SP z Małej. Cały koncert rozpoczął się od występu uczniów ze SP z Małej, których przygotowała Pani Marta Kania-Dziedzic.
Podczas uroczystości odbył się również konkurs znajomości piosenek patriotycznych dla grup szkolnych. Na pytania związane z historią polskich pieśni patriotycznych mieli również okazję odpowiadać goście z widowni.  
Na zakończenie koncertu mogliśmy wysłuchać wystąpienia Pana Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka. Odbyło się także wręczenie podziękowań oraz nagród za konkursy: muzyczny i plastyczny, 
który przeprowadzony został przed uroczystością w szkołach. Uczniowie podzieleni byli na różne kategorie wiekowe. 
Po głównej uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Łączek Kucharskich i Niedźwiady, panie pracujące w SP w Małej oraz uzdolnione kulinarnie chórzystki.

Koncert okazał się dużym sukcesem i zgromadził wielu gości. 
 

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy państwu Bogusławie i Mariuszowi Pomaraniec.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka za objęcie koncertu patronatem honorowym oraz Telewizji Miejskiej Ropczyce, na czele z Panią Sylwią Ruszel, za objęcie uroczystości patronatem medialnym.

 

 

 

« powrót

koncert patriotyczny 2018

Napisz do nas
Kontakt: Zespół Szkół w Małej - tel/fax (017) 2213397 e-mail: zsmala@vp.pl
Copyright © 2020 miejscowosc-mala.pl wizyt: 336106 online: 4 Realizacja: Intellect.pl