Zobacz więcej Zobacz więcej
Od 1994r. działa 35-osobowy chór parafialny BEL CANTO-jest to chór mieszany, który zrzesza młodzież gimnazjalną ...
Przedwojenny monument stoi na jednym z malowniczych wzgórz otaczających Małą, wieś w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Odpust w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie20.06.2018

20 czerwca, korzystając z zaproszenia pani dyrektor Haliny Krysa, mieliśmy przyjemność gościć w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie. Mieszkańcy i pracownicy tego domu obchodzili w tym dniu odpust ku czci św. Brata Alberta - patrona bezdomnych i ubogich. Powodem do świętowania było także 20-lecie istnienia placówki. Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita lwowski, ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który kiedyś był osobistym sekretarzem świętego Jana Pawła II. Mieszkańcy DPS-u oraz wszystkie osoby z nim związane otrzymały w tym dniu piękny dar, ponieważ w kaplicy placówki intronizowano relikwie - włosy św. Jana Pawła II. Całością oprawy muzycznej uroczystości zajął się Chór Bell Canto z Małej.
Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wspólnie z mieszkańcami i pracownikami DPS-u świętować ten bardzo ważny dla nich dzień. Dziękujemy pani Dyrektor Halinie Krysie za zaproszenie. 
Poniżej kilka zdjęć z uroczystości. Jesteśmy pełni zadowolenia, że udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie z ks. arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim.

 

 

« powrót

odpust DPS 2018

Napisz do nas
Kontakt: Zespół Szkół w Małej - tel/fax (017) 2213397 e-mail: zsmala@vp.pl
Copyright © 2020 miejscowosc-mala.pl wizyt: 336162 online: 6 Realizacja: Intellect.pl