Zobacz więcej Zobacz więcej
Od 1994r. działa 35-osobowy chór parafialny BEL CANTO-jest to chór mieszany, który zrzesza młodzież gimnazjalną ...
Przedwojenny monument stoi na jednym z malowniczych wzgórz otaczających Małą, wieś w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Dożynki gminne 2014

17 sierpnia 2014 rolnicy z gminy Ropczyce dziękowali za szczęśliwie zebrane plony w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach.

Koncelebrze przewodniczył oraz wygłosił homilię ks. prałat Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Honorowy Obywatel Miasta Ropczyce. Po poświęceniu wieńców dożynkowych barwny korowód pod przewodnictwem orkiestry dętej i mażoretek przemaszerował na odnowiony stadion, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 
Starostami dożynek byli pani Teresa Rachwał i pan Mariusz Książek. Tradycyjnie starostowie obdarowali chlebem gospodarza dożynek: Burmistrza Ropczyc. Burmistrz Bolesław Bujak odbierając go od starostów w imieniu gminnej społeczności złożył rolnikom podziękowania za pracę, nie byłoby chleba, gdyby nie trud tych, dzięki którym w każdym polskim domu i na każdym stole chleb się pojawia. Dożynki to najpiękniejsza nasza narodowa tradycja. I za jej podtrzymywanie serdecznie dziękuję. Życzył by ten dożynkowy bochen chleba stał się symbolem pomyślności wszystkich mieszkańców. Dożynki to znakomita okazja do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla rolnictwa z terenu gminy Ropczyce. Na wniosek Burmistrza, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki honorowe "Zasłużony dla Rolnictwa" ośmiu rolnikom. Wśród uhonorowanych znaleźli się również mieszkańcy naszej miejscowości: Wacław Chojecki oraz Andrzej Panek. Odznaczenia dokonali: prof. Zdzisław Gawlik - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa wraz z Burmistrzem Bolesławem Bujakiem.
Przed publicznością swoje wieńce zaprezentowało 13 grup dożynkowych, które dowcipnymi wierszami i przyśpiewkami przekazały życzenia i prośby skierowane do gospodarzy.
« powrót

Dożynki gminne 2014

Napisz do nas
Kontakt: Zespół Szkół w Małej - tel/fax (017) 2213397 e-mail: zsmala@vp.pl
Copyright © 2020 miejscowosc-mala.pl wizyt: 371848 online: 6 Realizacja: Intellect.pl