Chór

„ Śpiew jest głosem Kościoła, niezbędną częścią jego uroczystości, czyni piękną nawet pustynię, daje zajęcie Aniołom, jest duchową ozdobą niebiańskiej republiki”.

Święty Bazyli Wielki

 

 

 

 

 

 

 

 

Chór Parafialny „ Bell Canto”

Chór w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Małej istnieje od 1994 r. Początkowo składał się on  z kilkuosobowej grupy dziewcząt, jednak szybko zaczął przyciągać w swoje szeregi młode, utalentowane osoby. Dzięki coraz większej mobilizacji powstał chór mieszany czterogłosowy.  W roku 1999 r. została obrana nazwa, która brzmi „ Bell Canto”, czyli „Ładny śpiew”.

 

Dyrygentem chóru od założenia jest Pan Stanisław Strzałka – obecny organista parafii i dyrektor Zespołu Szkół w Małej. Jest on również wykształconym muzykiem i nauczycielem muzyki w szkole. Jego zaangażowanie miały bardzo duży wpływ na powstanie chóru, a posiadany talent na podniesienie poziomu śpiewu.

 

Ilość członków chóru zmienia się od początków jego istnienia. Obecnie wynosi ona około 25 osób. Chór zrzesza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz osoby studiujące lub pracujące z całej miejscowości.

 

W repertuarze zawarte są:  tradycyjne pieśni kościelne,  pieśni chóralne, hymny,  psalmy, piosenki religijne, pieśni okolicznościowe, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki.             

 

Głównym celem  chóru jest upiększanie śpiewem liturgii w kościele parafialnym oraz podnoszenie walorów estetycznych uroczystości parafialnych i środowiskowych.

 

Chór występuje na różnego rodzaju koncertach, przeglądach kolęd i pastorałek oraz festiwalach muzycznych. Gościnnie śpiewa w sąsiednich parafiach oraz korzysta z zaproszeń do śpiewu w bardziej odległych miejscach. Chór na swoim koncie ma występy w wielu sanktuariach w Polsce. Bierze również udział w uroczystościach gminnych i powiatowych, gdzie śpiewa pieśni patriotyczne. Często stanowi oprawę muzyczną na ślubach.

 

Chór na swoim koncie ma wydaną płytę z kolędami i pastorałkami nagraną w Radiu VIA. Kolędy te możemy znaleźć w zakładce ‘Kolędy’.

 

 

 

 

 

 

Obecni członkowie chóru:

SOPRAN:                            

Adrianna Lisak                      

Justyna Madeja               

Joanna Mirus                    

Katarzyna Pasowicz    

Justyna Wójcik                

Anna Zapał                      

Weronika Książek

 

Aneta Pitera

 

Justyna Pasowicz

 

Sylwia Wójcik

TENOR:

 

Kamil Andreasik

Radosław Fulara

Damian Kmiecik

Dawid Kosiba

Michał Loda

Paweł Krysa

ALT:

Martyna Chojecka         

Agata Darłak                     

Edyta Dubiel                       

Mariola Dubiel                      

Agata Pitera                        

Jolanta Wodzisz

BAS:

Waldemar Fulara

Jarosław Kędzior

Adrian Książek

Piotr Nowak

Wacław Pitera

Bartosz Smoczyński

 

 

Napisz do nas
Kontakt: Zespół Szkół w Małej - tel/fax (017) 2213397 e-mail: zsmala@vp.pl
Copyright © 2018 miejscowosc-mala.pl wizyt: 236585 online: 3 Realizacja: Intellect.pl