ks. Józef Bogusz

Ks. Józef Bogusz, s. Jana i Anny Kowal, urodził się 24 grudnia 1911 roku w Bielczy. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie, w 1932 roku. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie w dniu 20 czerwca 1937 roku, z rąk biskupa Franciszka Lisowskiego.
Pracował jako wikariusz w następujących parafiach: Mielec - św. Mateusza (od 1 lipca 1937), Uszew (od 13 sierpnia 1942), Piwniczna (od 16 lipca 1947), Rożnowice (od 1 sierpnia 1949), Zasów (od 15 lipca 1958 do listopada 1960), Ptaszkowa (od 26 września 1963 do 6 lipca 1966). W latach 1960-1963 był proboszczem w parafii Rudy Rysie. Od 1966 roku pracował w parafii Mała jako wikariusz ekonom, a następnie od 24 stycznia 1969 roku pełnił tam urząd proboszcza. W maju 1982 roku złożył rezygnację z urzędu proboszcza parafii Mała, po czym zamieszkał w rodzinnej miejscowości Bielcza. Od 1988 roku jako rezydent przebywał w parafii Dębica-Latoszyn.
Zmarł 7 sierpnia 2006 roku. Msza święta pogrzebowa odbyła się w dniu 12 sierpnia w kościele parafialnym w Dębicy-Latoszynie. Ciało Zmarłego złożono na miejscowym cmentarzu parafialnym. Obrzędom pogrzebowym przewodniczył biskup ordynariusz Wiktor Skworc.

Napisz do nas




Kontakt: Zespół Szkół w Małej - tel/fax (017) 2213397 e-mail: zsmala@vp.pl
Copyright © 2018 miejscowosc-mala.pl wizyt: 236611 online: 3 Realizacja: Intellect.pl